FX10A-96P-SV1(71)
  • 1
Voltage Rating : 50 V
Product Category : Board to Board & Mezzanine Connectors
Mounting Angle : Vertical
Termination Style : SMD/SMT
Number of Rows : 2 Row
Current Rating : 300 mA
Number of Positions : 96 Position
Series : FX10
Pitch : 0.5 mm
Product : Headers
Manufacturer : Hirose Connector
Description : Board to Board & Mezzanine Connectors HDR 96POS W/POST SMT